vyšívací software DRAWings XII PRO - zkušební verze TRIAL

Neohodnoceno
 
Tip
 

TRIAL - zcela funkční, časově omezená verze software DRAWings
VYZKOUŠEJTE SI ZDARMA práci s nejnovější verzí oblíbeného vyšívacího software DRAWings!

Profesionální výšivky rychle a kvalitně jedním klikem myši. Originální převedení všech grafických souborů do stehové podoby. Plně kompatibilní s OS MAC, IOS a nejnovějšími verzemi Windows 10 a 11!
Pokud máte o testovací verzi zájem, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky!


Cena 0 Kč bez DPH
0 Kč
Kategorie vyšívací software DRAWings
Zvolte variantu
Kód produktu DRAW PRO XII - TRIAL zkušební verze na dotaz 0 Kč
0 Kč bez DPH
   
 

TRIAL - zcela funkční verze software DRAWings XII PRO.
Po dobu 14 dnů můžete testovat práci s vyšívacím software Drawings.
K dispozici jsou všechny funkce software včetně uložení výšivek do požadovaného formátu.
Součástí je přístup k mnoha instruktážním videím.
Porovnejte si rychlost a jednoduchost práce a výslednou kvalitu výšivek s Vaším software!

Pokud máte o testovací verzi zájem, kontaktujte nás e-mailem malis@gmstechnik.cz nebo
telefonicky na č. +420 603 242 821!
Testovací verzi TRIAL vyšívacího software DRAWings zasíláme elektronicky. 


DRAWINGS®
je grafický a vyšívací software který rozvine Vaši tvořivost protože je velmi snadné se o naučit a ještě jednodušší ho používat!

Během několika málo minut, s jakýmkoliv podkladem pro výšivku je každý, bez ohledu na zkušenosti s vyšíváním schopný naprogramovat vysoce kvalitní vzor připravený pro vyšití ve Vašem vyšívacím stroji. Téměř každá drobná ilustrace v textu nebo fotografii může být zpracována a ihned převedena do bezvadné výšivky. To proto, že DRAWINGS® není statický software který jen přemění obrázek na stehy. DRAWINGS®  Vás bude neustále překvapovat rychlým převedením grafiky do stehové podoby, v různých provedeních a vzhledech a to téměř tak rychle jako je mrknutí oka.

DRAWings XII Pro je nová verze oblíbeného multifunkčního software. Software je určen pro širokou škálu využití, lze ho používat jako program pro tvorbu vyšívacích programů, pro grafický design, potisk textilu, elektronické quiltování i pro řezání na plotrech.

Verze DRAWings XII Pro přináší mnoho nových patentovaných funkcí, které zvyšují možnosti využití software a zjednodušují práci s ním. Jednou z nových funkcí je patentově chráněná funkce "Sketch skica" která převádí bitmapové obrázky a fotografie do speciálního vyšívacího programu který imituje nakreslení náčrtu s malým množstvím stehů. Výšivka vypadá, jako by byla nakreslená černým uhlem,
nebo kombinací více barev.

sketch náčrt_1 

Drawings XII Pro je v českém jazyce a podporuje poslední i předchozí verze operačního systému MAC,
stejně jako pracuje na posledních verzích Windows 10 a 11 s instalovanými posledními aktualizacemi
.

Převedení bitmapového obrázku pomocí funkce Sketch náčrt
Tato zcela nová, patentově chráněná funkce převede bitmapový obrázek do umělecky provedené výšivky. Obrázek se vyšije černou barvou, nebo kombinací černé a odstínů šedé niti. Stehy pokrývají cca 20 % vyšívané plochy a je tak možné vzor použít i na jemné materiály, trička a pod. 
Software podporuje i reverzní funkci, kdy je vyšívaný objekt vyšitý bílou nití na černém pozadí.

 sketch náčrt

Obrázky lze převést do stehové podoby více postupy. K dispozici je kromě funkce Sketch náčrt také trasování do křivek, různé druhy fotostehů nebo převod do křížkových stehů. Specialitou software Drawings je také funkce převést na malovaný obrázek.

práce s bitmapou

Možnost spojení, ořezání, průniku nebo rotace u bitmapových obrázků
Jestliže je bitmapový obrázek převeden do stehové podoby některou z variant fotostehu, malovaného obrázku nebo sketch skici, je možné ho jednoduše oříznout do vybraného tvaru pomocí nástroje kombinace objektů. Také je možné vytvářet v obrázku otvory, spojovat více tvarů a pod. podle záměru uživatele.

  oříznutí bitmapy        rozdělení bitmapy

ořez bitmapy   úprava bitmapy

Drawings XII PRO podporuje také práci s obrázky typu .png s průhledným pozadím. V případě použití takového obrázku nebude prázdná oblast vyplněna stehy.

png obrázek

Práce s vektorovými soubory
Software automaticky převede vektorové objekty do stehů, navrhne pořadí objektů, typy stehu, kompenzace stehů, odstraní části ploch, které se překrývají, to vše na základě algoritmu od zkušených programátorů.

                            Výplňové stehy - typy a vzory

vyplňový steh – 2

Výplňové stehy nebo také Tatami stehy se používají pro vyplňování větších ploch. Novinkou od verze DRAWings XI jsou stehy s proměnnou hustotou, které umožňují vyšít zajímavé přechody barev z jedné do druhé.
Další novinkou je možnost umístit stehy podél tvarové křivky, které jsou zahnuté a vyplňují zajímavě objekty.

K dispozici je nyní 195 stylů, 350 vzorů a 170 quiltovacích typů stehů. DRAWings vytváří také automaticky aplikované výšivky, kdy se na pozadí vzoru místo vyšívání našije látka. Uživatel může u každého objektu měnit hustotu, směr stehů, podšití i s hustým podšitím pro 3D efekt, kompenzace apod.

Zajímavou novinkou je také možnost vyplnění plochy automatickým květinovým vzorem v nekonečném množství kombinací květů, listů a druhů výplně.

 květinová výplň

Nový nástroj pro vyplňování objektů pomocí klipartů - Prostorová tvarová výplň
Pro vyplnění plochy pomocí klipartu je nyní možné použít novou variantu výplně - Prostorová výplň. Software vyplní vybranou oblast pomocí grafiky z klipartu tak, že je náhodně zvětší, zmenší a natočí tak, aby vyplněná plocha byla ideálně vyplněná motivem a maximálně odpovídala vybranému tvaru.

 vyplň             bitmapová výplň

Saténové stehy
Saténové stehy se používají nejčastěji na dlouhé tenké objekty a na texty.
Nově byla do DRAWings XII PRO přidána varianta saténového stehu s nepravidelným okrajem.

Klasický saténový steh lze rozdělit na části pomocí nástroje rozdělit nyní nejen pomocí přímky ale i pomocí křivky. Možné je také použití středového saténu s centrálním bodem.

K dispozici je opět mnoho stylů a vzorů, směr stehů lze jednoduše změnit v každé části vzoru.

středový satén  saten random

Práce s textem
Vytvoření textu je v DRAWings XII pro jednoduchá záležitost. K dispozici je pro použití v textu 260 předdefinovaných fontů a dále všechny fonty uložené v počítači. K dispozici je možnost úpravy textů pomocí obálek, vložení na křivku nebo tvar. Novinkou Drawings XII Pro je podpora psaní textů ve vertikálním směru. Další novou funkcí je možnost jednoduché úpravy mezer mezi písmeny.

 vertikální text   mezery textu

Práce s objekty
Zcela nová funkce software DRAWings XII PRO (patentově chráněná) umožňuje práci s pořadím objektů stejné barvy. Při použití této funkce jsou zobrazeny vstupní a výstupní body jednotlivých částí barevné vrstvy. Při změně pořadí objektů je možné jednoduše pouhým tažením bodu na ploše změnit u každého objektu výchozí a koncový bod. V manažeru pořadí objektů je také možné zvolit použití odtřihu nití mezi objekty nebo povelu STOP pro zastavení vyšívacího stroje. Tímto nástrojem je tedy jednoduše v jedné operaci zvolit, ve kterých místech bude odstřižena nit, nebo kde bude spojka mezi vyšívanými objekty.

pořadí objektů

Nově je v programu Drawings možnost dočasného skrytí objektů, které komplikují práci v jednotlivých vrstvách. Při úpravě nebo editaci spodní vrstvy není nutné horní vrstvu posunovat, stačí ji skrýt a později opět zobrazit.

skrýt objekt

Vyhlazení vektorové křivky
Jestliže je bitmapový obrázek trasován do vektorové podoby, vzniknou křivky s obsahem vysokého 
počtu uzlů. Tyto zbytečné uzly zpomalují práci software a snižují kvalitu výšivky. Pomocí nástroje pro vyhlazení - zjednodušení vektorových křivek software automaticky odstraní nepotřebné uzly a výšivka tak bude lépe a rychleji zpracována.

zjednodušení křivky

Vložení ostřihu nití nebo povelu stop je nyní možné provést podle potřeby přímo v manažeru pořadí objektů. Software samozřejmě při vygenerování výšivky z grafické předlohy vloží do vzoru odstřihy nití v místech, která odpovídají nastavení v optimizeru. Nyní je však možné vložit nebo smazat odstřih přesně podle představ a požadavků programátora. Vložení povelu STOP do vzoru dojde k zastavení stroje před vybraným objektem například k vložení materiálu pro aplikovanou výšivku.

vložení odstřihu

Možnosti úpravy stehových souborů typu .dst, .pes. .hus a dalších. Jestliže je otevřen stehový program nakoupený, nebo vytvořený v jiném programu, je nyní možnost provést jeho částečné úpravy. Software Drawings umí nyní změnit hustotu stehů u těchto souborů až do 25% z původní hodnoty. Tato funkce lze využít například při zvětšení nebo zmenšení původního souboru. Drawings také umí automaticky vložit stehy na zajištění na začátku vyšívání objektu a také zapošít několika krátkými stehy objekty typu .dst aby se zabránilo jejich párání.

zmena hustoty       vložení zapošití